MAAVÄGISED PÄRIMUSMEDITSIINIKESKUS
alates 2016

Maavägised pärimusmeditsiinikeskus on pidevalt arenev väike teraapiakeskus Tallinna kesklinnas. 2016 aastal, kui alustatud sai, oli see kolme inimese ettevõtmine: Ene Lill, Ivo Illisson ja Kristiina Valper. 

Ideeks oli pakkuda Eesti pärimuslikke ravi ja lõõgastusteenuseid. Nende seas loodusravi Eesti taimedega, eestlaste massaaž: sooneasumine ehk vana-eesti massaaž, meemassaaž, sauna rituaalid ja teraapiad, kaaniravi jne

Tänaseks koosneb Maavägised pärimusmeditsiinikeskus vaid ühest tegijast: Kristiina Valper.

 

Praegu pakub Maavägised nii teraapilisi kui ka lõõgastavaid teenuseid ning käsitsi valmistatud kosmeetikatooteid.

Meie loodustooted koguvad järjest suuremat populaarsust. Põhjuseks on muidugi see, et need on väga puhtad ja lihtsa koostisega. Selle kõige juures ka suurepäraselt toimivad.

Koostisosad toodetele valmistan ja kasvatan võimalusel ise Maavägiste metsaspaas.

Alati on tulemas ka mõni uus mõnus teenus.

Täna on Maavägistel väike teraapiakeskus Kunderi tänaval Tallinnas. Seal saab nautida nii massaaže kui ka kaaniravi ning hingehoidu läbi holistilise regressiooniteraapia. Meie toredas keskuses saavad ruume rentida ka teised terapeudid. olen mõelnud juba keskust luues alustavatele terapeutidele, kel kliente veel vähe ja päris oma pesa ei ole mõistlik luua. Neile pakume siin tunni ja päeva renti koos kõikide võimalustega.

Loomisel on ka minu suur unistus  – väikese metsakeskuse näol, mille ehitus juba mitu aastat ka usinalt käib. Siin oleks ööbimisvõimalus kahes toas kuni kaheksale inimesele, mõnus suur puuküttega saun ja teraapiatuba. Hoovis on bassein, väliköök grilli, pliidi  ja kaminaga. Meie kliendid saaksid puhata nii aktiivselt kui ka päevitada basseini ääres. Siin saaks pakkuda kõiki Maavägiste teenuseid ja ruumi oleks ka koolituste  ning retriitide jaoks. Kuna asume mõnusas kohas rabajärvede, paksude metsade ja Jägala jõe vahel on siin tegevust aastaringselt. Talvel on üsna lähedal suusarajad ja Valgehobusemäe keskus, suvel kutsuvad rabajärved ning rabamatkad, otse värava eest läheb ka matkarada, sügisel meelitavad marja ja seenerohked metsad. Meie käest saab liikumiseks ka jalgrattad või kui soovite hoopis vett mööda liikuda leiame teile kanuud või paadid.

Loodan et see saab juba varsti teoks.

galerii

pilte meie keskusest

Mudimistuba – pisike soe ruum kõikide laual tehtavate massaažide jaoks.

Puhkeruum – siin saab mõnusalt oodata oma seanssi või juua teed peale teraapiat.

Pärimustuba – siin saab hingehoidu, matil massaaži samuti laual osutatavaid teenuseid.

tulevane metsaspaa

Tulevases väliköögis saab nii grillida kui ka mudu süüa valmistada ning varjualuses einestada.

Maavägiste tulevane metsaspa on ehitushoos ja hakkab juba vaikselt ilmet võtma. Saunast saab hüpata otse basseini, see on ka supluseks täiesti piisav 6x3m sügavust 1,5m. Suvel on seal ka mõnus end päevitamise vahepeal jahutada

Meie metsaspa saun on juba kasutusvalmis ja mahutab 10-12 inimest mugavalt ära. Ideaalne õhuvahetus ja piisav ruum tagavad mõnusa sauna ka suuremas kuumuses.

Kristiina Valper

Olen sündinud 1975 aastal ilusal sügisesel päeval. Nii nagu sügis näitab oma värve on neid esinenud ka minu elus igas variatsioonis, toonis ja sügavuses. Olen kogenud valu ja ebaõnnestumisi, saanud kahelda eneses ja elu mõttes ja samas olen kogenud piiritut rõõmu ja tänulikkust elu ilu ja võlu.

Mul on õnn olla kolme imelise tütre ema ja kaaslane toredale mehele, kellega oleme saanud toetada teineteist, vaimustuda üksteise tegemistest ning anda hoogu juurde oma kaaslase uutele ideedele ja väljakutsetele.

CV ei ole küll peamine mille järgi inimest hinnata kuid midagi ütleb meie kohta ka see.

1991-1994 Tallinna 20.KK

1994-1998 Concordia rahvusvaheline ülikool Eestis – rahvusvaheline õigus

2011-2014 Holistika Instituut – holistiline regressiooniterapeut

2014-2017 Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia – Eesti pärimusterapeut. Kutsetunnistus nr 127323

Lisaks hulgaliselt erialaseid koolitusi

2010 Tallinna Rahvaülikool – astroloogia

2014 Eesti NLP instituut – NLP praktik

2016 Krautmani Massaaži ja Loodusteraapiate kool – Ravimassaaži koolitus

2017 Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia – Tugiliikumisaparaadi hindamine ehk lihastestimine

2017 Alar Krautmani Terviseakadeemia – Jaapani teraapiline massaaž

2017 Alar Krautmani Terviseakadeemia-  Närviteede massaaž

2018 Põlistarkuste ja Rahvaravi kool – Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õpeprogramm – ravimtaimed ja nende kogumine, aroomteraapia, nahahaigused, kosmeetika valmistamine.

2021 Osteopaatia akadeemia – Seal kus ladestuvad traumad – sidekoe venitus ja teraapia

2021 – Alar Krautmani Terviseakadeemia – Holistiline sidekoe venitus

2022 – Alar Krautmani Terviseakadeemia – Tai massaaž