Loodusravi teraput

KRISTIINA VALPER

 

CV ei ole küll peamine mille järgi inimest hinnata kuid midagi ütleb meie kohta ka see.

1991-1994 Tallinna 20.KK

1994-1998 Concordia rahvusvaheline ülikool Eestis – rahvusvaheline õigus

2011-2014 Holistika Instituut – holistiline regressiooniterapeut

2014-2017 Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia – Eesti pärimusterapeut. Kutsetunnistus nr 127323

Lisaks hulgaliselt erialaseid koolitusi

2010 Tallinna Rahvaülikool – astroloogia

2014 Eesti NLP instituut – NLP praktik

2016 Krautmani Massaaži ja Loodusteraapiate kool – Ravimassaaži koolitus

2017 Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia – Tugiliikumisaparaadi hindamine ehk lihastestimine

2017 Alar Krautmani Terviseakadeemia – Jaapani teraapiline massaaž

2017 Alar Krautmani Terviseakadeemia-  Närviteede massaaž

2018 Põlistarkuste ja Rahvaravi kool – Ökokosmeetik – loodusspaa terapeudi õpeprogramm – ravimtaimed ja nende kogumine, aroomteraapia, nahahaigused, kosmeetika valmistamine.

2021 Osteopaatia akadeemia – Seal kus ladestuvad traumad – sidekoe venitus ja teraapia

2021 – Alar Krautmani Terviseakadeemia – Holistiline sidekoe venitus

2022 – Alar Krautmani Terviseakadeemia – Tai massaaž

 

Olen sündinud 1975 aastal ilusal sügisesel päeval. Nii nagu sügis näitab oma värve on neid esinenud ka minu elus igas variatsioonis, toonis ja sügavuses. Olen kogenud valu ja ebaõnnestumisi, saanud kahelda eneses ja elu mõttes ja samas olen kogenud piiritut rõõmu ja tänulikkust elu ilu ja võlu.

Mul on õnn olla kolme imelise tütre ema ja kaaslane toredale mehele, kellega oleme saanud toetada teineteist, vaimustuda üksteise tegemistest ning anda hoogu juurde oma kaaslase uutele ideedele ja väljakutsetele.

Omamoodi looduslaps olen ma olnud terve elu. Juba väiksena teadsin, et lähen elama maale, kus ma tänasel päeva ka elan ja kasvatan taimi kõigi keeduste, ravimite ning kosmeetika tarbeks, mille valmistamist olen õppinud Kratumani massaaži- ja terviseakadeemias ning Põlistarkuste ja rahvaravi koolis  ja praktiseerinud viimased 6 aastat.

 

Otsinguid loodus lähedase ja enesega kontaktis olemise poole alustasin juba 12 aastat tagasi kui läksin õppima astroloogiat Taimi Uuesoo käe alla Tallinna Rahvaülikooli, sealt edasi Holistika instituuti kus lõpetasin „Aasta iseendale“ jätkates õpingutega holistilise regressiooni terapeudiks.

Mulle meeldib traditsiooniline holistilise regressiooniteraapia töö. Minu enda jaoks on see alati hästi töötanud ja selle tõttu pakun ka oma klientidele puhtalt seda, mida ise õppisin ilma, et segaksin seda teraapiat teiste meetoditega.

Terapeudina olen otsekohene ja järjepidev. Ma ei saa küll lubada, et minu juurest lahkudes oled sa täiesti uus inimene aga saan lubada, et tead kuidas edasi minna ja oled valmis võtma oma elust parima. Olen veendunud et, kõike saab muuta ja kõike on võimalik enda ellu luua, tuleb vaid üles leida tahe ja jõud. Selle jaoks olen mina alati oma klientide kõrval.

Lisaks terapeudiks olemisele olen terve elu teinud sporti vähemal või suuremal määral. 6 aasta andsin fitnessi trenne naistele Alavere rahvamajas ja lastele tantsutrenne Alavere põhikoolis. Selle tõttu oli loomulikuks jätkusk minna Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemiasse õppima eesti loodusterapeudiks.

Kujutasin end alguses ette taimekasvatajana ja salvide ning teede valmistajana. Minu suureks iidoliks on olnud Vigala Sass ehk Aleksander Heintalu, kelle põhjatud teadmised taimedest ning loodusest on olnud aukartustäratavad. Tema raamatud on siiani minu riiulis aukohal, ning palju retsepte nii kreemide kui ka muu kosmeetika jaoks saab inspiratsiooni just sealt.  Kui ma õppima läksin siis ainsad asjad, mida ma ei kujutanud ennast tegemas olid massaaž ja kaaniravi. Nii nagu enamuse asjadega millede puhul oma kindla ei ütleme ja lõpuks just neid asju teeme, juhtus nii ka massaaži ja kaaniraviga, mis lisaks looduskosmeetikale on minu elus praegu peamised tegevusalad.

 

Ma ei tee päris tavalist õliga massaaži vaid mu lemmik on vana-eesti massaaž. Mulle endale meeldib seda saada ja seetõttu armastan seda ka pakkuda. Tänu treenitusele olen tugev ja minu pakutav massaaž on ka keskmisest tugevam. Matil töötades saan kasutada oma keharaskust ja erinevaid asendeid ning seetõttu väsin vähem ja massaaž on tugevam. Muidugi ei tähenda see kõik, et teen massaaži ilmtingimata valusalt. Valu on ikka inimese kehas ja massaaži eesmärk on seda vähendada.  

Lisaks olen õppinud nii Yumeiho (jaapani) massaaži, tai massaaži, meemassaaži, närviteede massaaži, aroomimassaaži ning klassikalist massaaži. Neid kasutan ma peamiselt teraapilises (ravi) massaažis või siis nt aroomimassaažis või meemassaažis. Mis puutub aroomimassaaži siis seda teostan enda valmistatud kehavahtude ja -võidega, nii saab massaaži käigus ka nahk mõnusalt hooldatud.

 

Kaaniravi sai minu suureks lemmikuks, kui juba ühe kaani proovimisest sain väga suure efekti oma kehale ja meelele. Usun kõigutamatult kaanide teraapilisse ja ravivasse toimesse ja olen nende pisikeste imeliste elukate andunud fänn.

 

Kuna inimkeha ja selle toimimine on keerukas ja arusaamine sellest muutub ajas kiiresti siis täiendan end pidevalt edasi. Teraapiamaailm on lõputu ja õppimist jagub terveks eluks. Kõik selle, mida omandan anna teile läbi oma käte ka kohe tagasi.