Puuküttega saun vs elektrisaun

Saunateraapia
Vihtlemine puuküttega saunas
Pexels.com

Nii mõnigi on tekitanud küsimuse, kas saun peaks ilmtingimata olema puuküttega saun või elektriküttega?

Enne sauna ehitamist peakski läbi mõtlema, mis on need ootused, mis meil saunale on. Igale poole ei saa ka puuküttega sauna ehitada, eelduseks on tulekindlus korsten jne.

Kui elad korteris ja soovid siiski sauna siis võib elektriküttega saun olla ainus valik.

Elektriküttega sauna eelised puuküttega sauna ees

Sellises sauna saab tänapäeval panna küdema mobiiläpiga distantsilt või taimeriga ja vajalikul hetkel on saun soe. Temperatuur on ühtlane ja temperatuuriregulaator tegeleb selle hoidmisega. Elektriküttega saunas jääb ära puude vedamine ja seega on see alati puhas ja ilma puupuruta. Kui otsustad sauna teha on selle kütmine vaevata ja kiire. Turvameetmed on parema kui lahtise tule puhul.

Miinusena võib olla kulukus ja juhul kui su elektriga varustatus ei ole stabiilne ehk tekivad aegajalt elektrikatkestused siis ei pruugi sa alati sauna saada kui seda vajad või soovid. Elektrikeris ioniseerib ka õhku ja tundlikumad inimesed ei pruugi seda sauna nii palju nautida.

Puuküttega saun ja selle eripärad

Puuküttega saun on tihtilugu kasutuses just oma eheduse tõttu. Sadu aastaid on sauna köetud puudega ja põleva puu lõhn on meie meeltele meeldiv.

Probleemiks võib olla ühtlase temeratuuri saavutamine. Puit võib pikaajaliste kulude puhul olla soodsam eriti kui sul on oma mets või võimalus puid teha.

Hästi ehitatud sauna puhul on ka mõnus loomulik õhuringlus leiliruumis.

Väidetavalt saab parima leili ka puuküttega saunas. Puukütttega keris ei kuivata õhku kui saunas on võimalikult palju puitu ja metallosad on kaetud nii suures osas kividega kui saab ei eritu kuumusega õhku ka toksilisi osakesi.

etEesti