verikupu teraapia

Verikupu teraapia

Verikupu teraapia on üks tõhusamaid kehateraapiad, mis iidsetest aegadest tänaseni kasutuses on. See teraapia on sobilik neile, kel probleemid lihaspingetega, migreen või peavalu, liigesvalu või vaimsed pinged. Verikupu teraapia on lõõgastav mitmel tasandil, see parandab meeleolu, vabastab lihased pingetest, vallandab keha isetervenemise protsessid. 

Verikupu teraapia erisus

Verikupp erineb tavalisest kuivast kupust mitmeti. Verikupu puhul alustatakse naha soojendamisega. Seda võib teha mitmel erineval moel nagu kuum dušš, saun, vann vm.

Maavägistes alustame rituaali kuuma vanniga, kus vanni vees on ka taimede tõmmist, mis aitab veresooni laiendada Seejärel tuleb keha kergelt üle loputada ja massaažilauale heita. Seal asetab terapeut keha selja poolele umbes 30- 50 kuppu, kui kupud on hakanud toimima ehk vere tõmmanud naha alla siis tehakse pisikesed täkked naha sisse, need täkked on väga väikesed ega jäta hiljem mingeid jälgi, (tõenäoliselt kraabite end sääsehammustust sügades oluliselt rohkem katki) sinna peale asetatakse jälle kupp ja nüüd oodatakse kuni veri tuleb kupu alla ja kui vereeritus on peatunud eemaldatakse kupp ning pannakse vajadusel teise koha peale.

Verikupu ravitoime ei seisne vaid «halva vere» eemaldamises, vaid kupu tekitatud ärrituses, mis parandab verevarustust ja organismi üldist toimimist. Vere kogus, mille inimene selle protseduuri käigus kaotab, võib olla võrreldav doonori antuga. See on inimeseti erinev – mõnel ei tule peaaegu üldse verd. Vere hulk oleneb sellest, kui pinges või haige on ravitav piirkond. Kupupanemise tulemusena nädala jooksul kogu organism puhastub – seda võib nimetada ka organismi restardiks.

Miks verikupu teraapia on tõhus? 

Kuputeraapia toetab keha isetervenemisvõimet. Ärritades keha mingit piirkonda hakkab organism sellele rohkem tähelepanu pöörama ning seda “parandama”. Seetõttu on kuputeraapia tõhus paljude erinevate seisundite ja haiguste korral. Verikupu teraapias pannakse kupud keha pehmete kudede peale või, kasutatakse hiinameridiaane vastavalt tervisemurele võib terapeut panna kupud ka vastavalt organi asukohale.

ISTEKUPU JA KUPUMASSAAŽI TOIME:

  • Staaside kõrvaldamine (vereringe halvenenud), paraneb lümfi- ja vereringe ning seeläbi ka kudede ainevahetus (nn apelsinikoorenahk väheneb)
  • Ajutine vererõhu tõus
  • Pulss normaliseerub
  • Biokeemilised positiivsed muutused
  • Vähenevad tursed
  • Väljutatakse jääkained
  • Vähenevad lihaspinged ja spasmid
  • Ainevahetus paraneb kogu organismis

Vaata ka videot kuidas tegin verikuppu Jüri Muttikale Ringvaate saates

Verikupu tellimisel saadetakse teile ettemaksu arve ja broneering kinnitatakse peale ettemaksu laekumist.

etEesti