Kaaniravi ei ole juuksuris käik

kaani müük

Kaaniravi on tõsisem protseduur, kui enamik teisi teraapiad või hoolitsusi, mida enda tervise või enesetunde jaoks teha saab. Sellega kaasneb lisaks tervenemisele ka mõningaid ebameeldivaid nähtusid ja hoolimata oma looduslähedusest ja headest omadustest on ka sellel mõningad vastunäidustused ning kindlad raviskeemid.

Sõna kaaniravi ütleb juba ise ära, et tegemist on raviga, mitte ilu või mugavusprotseduuriga. Kaanid küll annavad meie kehadele palju aga samas võtavad ka. Ja see mille nad võtavad on meie veri. Üks kaan mahutab umbes 20ml verd ja sellega asi ei piirdu. Kaanid kindlustavad selle, et nende tehtud august voolaks veri võimalikult kaua. Olenevalt tervisest võib verd tulla 4 tundi aga võib ka kolm ööd-päeva. Sellised pikad vere voolamised on küll erandjuhud, kuid mitte olematud. Garantiid kellel millal ja kui palju tuleb ei ole.  Esmaabis kaani auku kinni ei õmmelda, kuna see on nii väike. Kui juhtub, et haav veritseb väga kaua, siis on kõige mõistlikum võtta ühendust oma terapeudiga.

Kaaniravi protseduurile tulles peab arvestama, et terapeut küsib teie tervise kohta palju küsimusi. Hoolimata sellest, et see võib tunduda ebamugav on selline küsitlus vajalik.  Esiteks peab terapeut tegema kindlaks mida te vajate ja mida ta teie jaoks teha saab. Kaaniravi puhul on siiski kindlad skeemid ja skeemidel on oma järjekord.

Kaaniravi vastunäidustustest

On olemas ka vastunäidustused ja mõni neist on väga tõsine nagu aneemia ja hemofiilia. Ka kasvajate või vähiga ei saa teha kaaniravi. Samuti ei panda kaane vaimselt ebastabiilsetele inimestele.

Vastutustundlik terapeut ei võta vastu inimest, kes ei pea vajalikuks oma terviseandmeid või nime avaldada – siin ei saa jääda anonüümseks, teie tervise eest lasub vastutus terapeudil ja kui juhtub, et põete mõnd haigust, mis on ülalpool mainitud, kuid jätsite selle saladusse, võib see tekitada olukorra, kus terapeut küll vastutab, kuid teie Tervis võib väga raskelt kannatada.  Nt satute tugeva aneemia tõttu haiglasse, hemofiilia puhul võib kaaniravi lõppeda surmaga, vähi ja kasvaja puhul ei ole mingit garantiid, kas need hakkavad taanudma või hoopiski vohama. Vaimsete probleemide puhul võib vaimne Tervis halveneda väga järsult juba isegi terapeudi kabinetis ja seetõttu ei pruugi terapeut kahtluse korral ravi alustadagi.

Teraapiasse tulles võta kaasa analüüsid

Teraapiasse tuleb võtta kaasa vereanalüüs – selle pealt näeb terapeut, kas teile üldse võib teha kaaniravi. Teie kinnitusest, et Tervis on koras ei piisa, te ise ei pruugi teadagi, mis verepilt näitab. On ka esinenud olukordi, kus inimene on oma tervisega nii hädas, et ta arvab, et kui ta ei avalda oma tervise andmeid täielikult siis terapeut ei saa arugi ja tal tekib võimalus terveneda.

Enam jaolt ei usu kliendid, et haavast tuleb palju verd, uskuma hakatakse loomulikult peale esimest protseduuri, kuid siis võib olla hilja: olete rikkunud ära oma diivani või madratsi vähemal juhul riided ja meeldiva õhtu.

Peale kaaniravi tuleks minna koju puhata, juua palju vett ja toituda normaalselt, kaanid ja paast omavahel kokku ei sobi. Samuti ei saa minna trenni või teha rasket füüsilist tööd samal ajal kui verejooks on aktiivne.

kaaniravi terapeut on alati abivalmis

Mis kõige olulisem – uskuge oma terapeuti. Inimene, kes on õppinud terapeudiks ei ole seda teinud selle pärast, et saada rikkaks. Need on kõik missioonitundega inimesed, kelle eesmärk on teisi inimesi aidata. Enamjaolt teevad terapeudid seda teraapiat, mis meid endid on aidanud ja pakuvad neid asju, mis läbiproovitult töötavad.

Miks kaaniravi on nii kallis?

Palju on küsimusi tekkinud, et mille eest terapeut üldse raha võtab ta ju ei tee suurt midagi. Mainin siis siia lõppu veel ära, , mõningad teraapia kulukohad.

Enamus teraapiakohtasid asuvad rendiruumides üks klient hoiab ruumi kinni 1h, kuna ta on seal kaanid peal, samuti ei saa terapeut sel ajal tegeleda teise kliendiga, vaid peab olemas olema kaanide all lamava kliendi jaoks. Seda juhuks, kui kaanid töötamise lõpetavad.

Kaanid tuleb osta, me ei korja neid maja kõrvalt kraavist. Need kaanid, mis kasvavad meie tiikides ja kraavides ei kõlba, kuna on hoopist teist liiki, nimelt- hobukaanid. Teraapias kasutatakse apteegikaane, keda Eestis looduses palju ei esine ja seal kus esineb on nad ka looduskaitse all. Lisaks tuleb osta puhastusvahendid, kindad, vatid, plaastrid. Et terapeut teaks mida ta teeb peab ta ennast koolitama ja seegi on tasuline. Loodan, et nüüd sai selgeks ka see osa, miks kaaniravi maksab raha?

Lõpetuseks

Tulge teraapiasse avatud südamega – terapeut ja kaanid on pühendunud teie aitamisele.

Suhtuge lugupidavalt teraapiasse – see on tõsine protseduur

Olge valmis korralikuks küsitluseks ja oma terviseandmete avaldamiseks – see on teie huvides.

Järgige terapeudi antud juhiseid – nii taastute kiiremini.

Olge valmis, et ravi tuleb teha kuurina. – Mitte ükski teraapia ei tööta, kui te proovite igat asja paar korda.

Rääkige, rääkige, rääkige ….. nii saab terapeut teid paremini abistada. Kõikidel terapeutidel on vaikimise kohustus, teie jutud jäävad sinna seinte vahele.

Loe veel kaaniravi kohta

etEesti