Aroomimassaaž kas mulle sobib?

Aroomteraapiline massaaž

Aroomimassaaž on klassikaline massaaž, kus kasutatakse massaažiõli, millesse on lisatud üks või mitu eeterlikku õli. Hea terapeut oskab valida just sinule sobiva lõhna või lõhnade kombinatsiooni vastavalt teie vahel toimunud eelnevale vestlusele.

Kuna aroomteraapilise massaaži võtted on sarnased klassikalise massaaži võtetele, siis kasutatakse seda tihti ka kange selja, kaela ja õlavöö või muude lihaspingete korral, mille puhul on jälle omad õlid, mis aitavad valulikku lihast või liigesvalu leevendada. Aga ka stressimaandamiseks ja ärevuse kontrolli alla saamiseks tullakse aroomteraapilisse massaaži.

Eeterlike õlide kasutamine massaažis on andnud häid tulemusi uuringute põhjal järgnevate seisundite puhul:

Ärevus Dementsuse algstaadium Depressioon
Unetus
Menstruaalvalud
Toetava hoolitsusena vähihaigete lõppstaadiumis

Aroomimassaaži kasutegurid

Aroomimassaaž

Aroomimassaaž vähendab valu ja ebamugavustunnet menstruatsioonivalude puhul, 2015 aasta uuringud avaldati sel teemal Inglismaal Journal of Obstetrics and Gyneacology (Sünnitusabi ja günekoloogia ajakiri) Uuringus osalejad tegid endale ise massaaži, kus massaažiõlile oli lisatud roosi eeterliku õli, ja osad korrad ka lisandita mandliõliga kahe menstruatsioonitsükli jooksul. Selgus, et massaaž tavalise mandliõliga leevendust ei toonud kuid roosiõli lisamine tõi valu ja sümptomite vähenemise.

Aroomimassaaž toob leevendust ka menopausi ajal. Uuringute põhjal selgub, et 30 minutiline aroomteraapiline massaaž kaks korda nädalas nelja nädala jooksul on suurema efektiivsusega kui tavapärane klassikaline massaaž.

Mida oodata aroomteraapilise massaaži ajal?

Kuigi aroomimassaaži võib leida pea igast massaažisalongist või spa’st, erinevad on hoolitsuse ja salongi stiilid, teeninduse kvaliteet ja eeterlike õlide kvaliteet.

Paljudes kohtades või terapeutidel on üks või kaks eelsegatud lõhnakombinatsiooni, mida nad kasutavad vastavalt teie kirjeldusele oma seisundist. Näiteks massaažisegu lõõgastuseks ja stressi leevenduseks võiks sisaldada lavendli eeterlikku õli samas kui energiat andva massaaži puhul võiks kasutada rosmariini eeterlikku õli.

Terapeut võib paluda teil endal valida sobilikud õlid, pakkudes teile valiku mitmete vahel, sel puhul tuleb usaldada oma nina ja valida alati see, mis meeldib.

Osad terapeudid lisavad eeterlikul õli baasõlile alles enne aroomimassaaži algust, kuna iga massaaž omab erinevat eesmärki ja õlid ei pruugi selles kombinatsioonis enam korduda ja on unikaalsed just teie seisundit ja lõhnameeli arvestavad.

Eeterlike õlide kvaliteet on samuti väga erinev. Odavamad õlid sisaldavad sünteetilisi lõhnu ja neil ei ole teraapilist efekti. Kallimad eeterlikud õlid on läbinud  korraliku kvaliteedikontrolli ja teadlik terapeut kasutab just selliseid õlisid. Eestis on müügil Doterra, Frantsila ja Florihana eeterlikud õli, mille kvaliteedis võib alati kindel olla.

Eeterliku õli pudel aroommassaaži tegemiseks

Nõuandeid, mida teha, et aroomimassaažist võimalikult palju kasu saada:

Kui õli/d on välja valitud jätab terapeut Teid hetkeks üksinda, et saaksite lahti riietuda ja massaažilauale pikali heita. Tavaliselt palutakse lamada nägu allapoole, keha kaetakse rätikuga. Massaaži ajal ei tohiks olla külm ega isegi mitte jahe, kui tunnete jahedust tuleks seda kohe öelda.

Massaaži ajal tunnete kerget eeterlike õlide lõhna. Teie massöör võib soovitada Teie spetsiifilist segu massaažide vahel ka kodus kasutada, nii on efekt palju suurem. Kodus sobib panna seda sama eeterlike õlide segu difuusserisse või aroomilampi.

 Kui lähete esimest korda massaaži varuge pisut aega, et jõuaksite eelnevalt vestelda terapeudiga
Ärge proovige massaaži ajal arendada vestlust terapeudiga, rääkimine viib tähelepanu kehalt ja lõõgastuselt eemale ja tulemus ei ole sugugi nii hea kui ootasite.

Ettevaatusabinõud

Litsentseeritud terapeut peaks võtma enne massaaži teie terviseandmed.

Eeterlikud õlid võivad põhjustada allergilisi reaktsioone nahale. Eeterlikud õlid on väga tugevad ja imenduvad läbi naha, seetõttu on tähtis mitte kasutada neid liiga palju ja puhtal kujul. Eeterlikud õlid peavad alati olema lisatud mõne tilgana baasõlisse.

Kui olete lõhnade suhtes tundlik ei pruugi Teile aroomimassaaž sobida.

Kui olete rase või toidate rinnaga, konsulteerige enne oma arstiga, kas seda tüüpi massaaž on Teie jaoks ohutu. Kui see teraapia sobib Teile, siis uurige kindlasti, kas terapeut kelle juurde plaanite minna on litsentseeritud ja oskab teha rasedate massaaži.

Massaaži ei tehta haavade peale, nahakahjustustele, põletatud või nõrgale nahale, kasvajatele, palaviku või ägeda haigusseisundi korral. Kui massaaž on teile valulik andke sellest koheselt terapeudile teada.

Kui teil on terviseprobleeme arutage enne kindlasti arstiga kas aroomimassaaž sobib teile. Haigused nagu vähk, kõrgvererõhu tõbi, südamehaigused jne võivad välistada teatud eeterlike õlide kasutuse või massaaži, teie kestev ravi ei pruugi sobida seda tüüpi teraapiaga või teatud tüüpi eeterlike õlidega.

Kokkuvõtteks

Aroomteraapiast võib olla abi paljude seisundite puhul, et olla veendunud, kas teile see sobib või kas teid on võimalik aidata selle teraapiaga võtke ühendust terapudiga, et arutada sobivaid võimalusi.

www.maavagised.ee

info@maavagised.ee

+372 6006651