Viht

7,00 

Availability: 2 laos

Kategooria:

Viht mille meilt ostad on tehtud õigel ajal kahe jaanipäeva vahel: meie praeguse kalendri jaanipäev ja vana kalendri jaanipäeva vahelisel ajal. Selle tõttu püsivad lehed ilusti mitme vihtlemise jagu viha peal.

Viha erinevad omadused

Kasutame erinevate puude oksi vihtade tegemiseks. Erinevatel puudel on ka erinevad omadused

Tamm on meheliku energiaga ja sobib hästi peale rasket füüsilist tööd, tamm on tervendav, kuid ei aita hädaldajaid , sobib võitlejatele nii vaimsel kui füüsilisel tasandil.

Kask on meeli ergutav ja kasepuud loetakse ka üheduspuuks siinse ja allilma vahel, ta on õrn ja kaastundlik puu, väga pehme, hellitava, kuid samal ajal tugeva mõjuga.

Kasest saavad kasu haiged ja nõrgad ning need kes vajavad ravi. Ta kergendab kannatusi, aitab kergemini haigusi taluda. Närvilistele inimestele on kask asendamatu.

Vaher on pehme energiaga tasakaalustav puu. Temaga kontaktis olles muutub inimene rahulikuks, kuna vaher võtab enda peale liigse energia, rahustab, lahustab viha, teeb tasakaalukaks ja väljapeetuks.

Pärn on tugeva jõuväljaga kaitsev puu, ta on naiseliku pehme energiaga ja sobib seetõttu hästi õrnaks pehmeks hoolitsejaks. Kasutatakse teda ravaraviski külmetuse ja paisete ning umbsete kohtade ravis, viheldes annavad pärnaõied kuumas mõnusat mesist lõhna.

https://www.traditionrolex.com/36

Hea lõhna tarvis on vihtades ka mõni toominga oks, kui ise vihtu teha erinevatest taimedest siis tuleb meeles pidada, et toomingat ei või palju panna kuna tema magus ja intensiivne lõhn võib liigsel kasutamisel pea valutama ajada.

Lisaks on meie vihtades alati ka lilli ning ravitaimi, mõni mündiline, angervaksa õied jne.

Viha kasutamine

Talvel saad meie käest värsked vohad, seda seetõttu, et hoiame oma vihtasid sügavkülmas kilesse pakendatuna. Need sulavad kiiresti ja  on kohe kasutusvalmis.

Vihad tuleb jätta sooja ruumi, neid ei tohi panna leiliruumi enne vihtlemist muidu need kuivavad ära. Ärge pange neid ka vette, värske viht ei vaja vett enne kui muutub viheldes kleepuvaks või liiga kuumaks.

Värske vihaga viheldes tuleva esile kõik eeterlikud õlid, mida vihas olevad taimed sisaldavad ja terve leiliruum on suvelõhna täis.

 

Head vihtlemis!!!