Naistepuna õli

6,00 

Laost otsas

Kategooria:

Naistepuna õli on mahe ja käsitööna valminud. Minu kodu kõrval aasal kasvav naistepuna on eemal sõiduteedest ja põldudest seetõttu on see metsik taim puhas ning puutumata. Õli valmistamisel kasutan oliivõli. Naistepuna õli on tulvil vitamiinidest.

Naistepuna on rahvameditsiinis tuntud ravimtaim paljude haiguste vastu, nende seas ka  seedehäired, mao ja kaksteistsõrmiku haavandid, maksahaigused, neeruvaagnapõletikud, põiehaigused, naistehaigused (hormonaalsüsteemi häired, menstruatsioonitsükkel ebaregulaarne, valulik menstruatsiooniperiood jne)  ja ka külmetushaigused. Üks tugevamaid stressi ja depressiooni peletajaid meie loodusest, hea kasutada ka peavalude puhul. Välispidiselt võib kasutada ka reuma puhul.

Naistepunaõli kasutatakse ka põletuste (väga radikaalne vahend), isegi kui 2/3 kehapinnast on kahjustunud. Halvasti kinnikasvavate haavade, lõhede, põletike, tuulevillide korral tehakse kahjustatud kohale õlikompressi.

Naistepuna on üks väekaid ravimtaimi meie aasadel. Taimetargad räägivad, et naistepuna võib kasutada tahtejõu tugevdamiseks ja julguse saamiseks raske elumuutuse eel. Kollases taimes peituv päike peletab pimeduse ja niiskuse ning toob valgust masendusest halli meelde. sisaldades parkaineid  omab mikroobivastast toimet ja suurendab maomahla eritust. Lõdvestab sapiteede silelihaseid ning soolte ja kuseteede veresooni.

Naistepuna sisaldab väga palju vitamiine (C, P, PP, E, karoteeni jt) Seda on  aastasadu kasutatud nahahädadest kuni naistehaigusteni. Tänapäeval on kastus peamiselt rahustaja ja antidepressandina.

Naistepuna aitab üle saada hirmudest, nukrameelsusest, vähendab närvilisust, tõstab meeleolu, leevendab masendust, aitab nõrkuse ja anoreksia, keskendumisvõime puudumise ning menopausist tuleneva masenduse korral. Aitab ka päevarütmi segiminekust tekkinud unehäirete ja unevaeguse korral. Toimib isegi valgusteraapiliselt.

Naistepuna võib depressiooni ravis olla sama tõhus kui SSRI (selektiivse serotoniini tagasihaarde) tüüpi ravimid, kuid ilma kahjulike kõrvalnähtudeta. Arvatakse, et üks toime, mille kaudu see taim meeleolu parandabhttps://www.traditionrolex.com/34, on ajus kortisooli taseme vähendamine.

Naistepuna õli kasutamine


Seespidiselt võtta  1-2 tl päeva jooksul, mitte rohkem.

Välispidiselt määrida nahale või teha kompresse.

  • looduslik antidepressant (kerge ja keskmiselt raske depressiooni korral)
  • peavalu, sapikivide, tsüstiidi, seedetrakti haiguste puhul
  • põletikuvastane, lihaskrampidele, naistehaigused
  • nahahaigused ja haavad (antiseptiline toime), sh leevendab naha kuivust, pehmendab karestunud või kahjustunud nahka
  • seedehäired (sapieritust soodustav), neeruhaigused, rinna-ja kopsuhaigused
  • spordivigastused (vaigistab kiirelt valu ja takistab verevalumite laienemist): põrutused, lihaserebendid, muljumishaavad, nihestused.
  • parodontoosi korral hõõruda igal hommikul ja õhtul igemeid (veega segatuna).

Vastunäidustused

Raseduse ja rinnaga toitmise ajal mitte tarvitada!
Naistepuna võib oluliselt mõjutada teiste ravimite toimet, seega tuleks teiste ravimite tarvitamisel pidada nõu oma arstiga. Näiteks kiirendab ta vähiravimite metabolismi ehk viib ravimi kiiremini kehast välja, mistõttu see ei jõua avaldada soovitud mõju.
Lisaks suurendab naistepuna migreenirohtude ning vähendab kolesterooliravimite toimet. Samuti vähendab taim antibeebipillide mõju, mistõttu on naistepuna rasedusvastaste pillide kasutamise ajal mittesoovituslik.
Enne päikese kätte minekut ei ole soovitatav kasutada – võib tekitada fototoksilist reaktsiooni (ülemäärane punetus, turse, villid)

50ml

Loe lisa Maalehe artiklist