Meemassaaž seljale

Meemassaaž

Meemassaaži on kasutatud nii Aasias kui Venemaal juba ammustel aegadel. Meemassaaž parandab verevarustust ja maandab lihaspinget, mis tekib jääkainete kogunemisest. Vere ja lümfiringe kaudu aitab see väljutada organismist jääkaineid, stimuleerib naha aluskoe ja verevarustuse tööd. 

Meemassaaž aitab tõhusalt võidelda tselluliidiga ja puhastab nahapoore. 
Mett kasutatakse kleepainena, mille abil on võimalik organismist eemaldada “saastunud” energiat.Massaaži toimel puhastuvad energiakanalid ja energia hakkab neis jälle vabalt voolama, paraneb vereringe naha aluskihtides ja lihastes. Mesi seob mürke ja kiirendab nende väljaviimist organismist.

Massaaž mõjub hästi vananevale ja lõtvuvale nahale, seda toniseerides ning tugevalt trimmides. Meemassaaži võib kasutada ka ühe osana tselluliidivastases ravis. Protseduur silub nahaaluseid tihendeid, seetõttu muutub nahk peale massaaži siidiseks. 
Vastunäidustuste puudumise korral võib seda teha ka näole – toniseerib, trimmib, puhastab ja tõstab näonahka. Meemassaaži ei maksa segi ajada endale saunas mee pealemäärimisega. Aitab suurepäraselt ka külmetushaiguste puhul. Teatud määral võib seda isegi võrrelda kuppude panemisega, kus samuti mõjutatakse aktiivselt selga. Masseerida võib ka rinnaesist ja liigeseid, kuid mitte mingil juhul siis, kui inimesel on veenilaiendid. 

Pärast meemassaaži on soovitatav palju juua, klaasike punast veini on hea, sest see lõdvestab lihaseid. Massaažis oleks soovitav käia kord nädalas, tselluliidi puhul saab paremaid tulemusi tihedama, 8-10 korra ravikuuriga, 2-3 korda nädalas. 
Soovitav on massaažile minna tühja kõhuga ja eelnevalt jalad raseerida. Keha peab olema puhas ja kreemitamata, vastasel korral mesi ei imendu. Protseduur võib olla valulik, kuid just valu on see, mis juhatab massööri probleemsete kohtadeni. Reeglina on valus vaid esimene protseduur, järgnevad korrad on meeldivamad.

Pärast protseduuri pannakse patsient mõneks minutiks hauduma rätiku alla ja seejärel puhastatakse.

MEEMASSAAŽ SOBIB:

Külmetus, bronhiit
Närvi- ja liigesevalud
Stress
Lihaspinged
Tselluliit
Kroonilised liigeseprobleemid
Seedimisprobleemid
Kuiv nahk
Parandab selgroo liikuvust
Alandab kaalu
Puhastab nahapoore

MEEMASSAAŽ EI SOBI:

Allergia mee suhtes
Nahahaavad
Ägedad põletikud
Kõrgvererõhutõbi
Südame rütmihäired
Südame stimulaator
Ei sobi lastele ja rasedatale
Maksa või neerukahjustus
Palju sünnimärke
Väga karvasel inimesel raskesti talutav