Kaaniravi meelespea

Kaaniravile tulles peab nahk olema puhas, mitte kasutada lõhnavaid duššigeele. Eelnevalt ei tohi kasutada salve, kreeme ja parfüüme. Vahetult enne kaaniravi ei tohi tarbida alkoholi. Päev enne ja pärast kaaniravi ei ole soovituslik kasutada verevedeldajat. Ühtlasi võiks vältida võimaluselt teravaid toite ja ka küüslaugu tarbimist.
Hirudoteraapia on tõsine protseduur, mis nõuab patsiendilt erilist tähelepanu ja tõsist suhtumist.
Kohas, kus asusid kaanid, võib olla turse, palavik, valu, verejooks kuni 48 tundi, nahakihelus, nahapunetus, paistetus. Samuti temperatuuri kõrgenemine, vererõhu kõrgenemine või madaldumine, nõrkus, külmavärinad jne. Oluline on juua rohkelt vedelikku (taimeteed, puhast vett).
Organismi individuaalsed erisused võivad samuti tekitada reaktsiooni, mis väljendub vanadelt latentselt põletike ägenemises. Pole vaja seda karta, sest kõik ülalnimetatu on kaanisülje toime tulemus, mis läheb üle 2-3 päeva pärast.

Võib käia dušši all, kuid vanni võtmine ja (leili) saunas või basseinis käik on lubatud vaid pärast verejooksu täielikku peatumist.
Ravikuuri kestel tuleb pidada psühholoogilist ja füüsilist rahu.
Kaanid on ühekordseks kasutamiseks ja peale kasutamist kuuluvad hävitamisele.

Kaaniravi haavahooldus:

Kaani hammustuse haav veritseb 24-48 tundi, see on loomulik nähtus. Kaani hammustus on steriilne. Pärast esialgse plaastri eemaldamist puhastada haava antiseptilise vahendiga ja katta haav väiksema plaastriga. Kaanide panemise kohti ei tohi kõvasti sügada, et vältida infektsiooni sattumist haava. Naha kiheluse kergendamiseks võib puhastada haava nõrga piirituse- või soolalahuse, saialilletinktuuri või Traumeeli salviga.