Kaaniravi vastunäidustustest ja kõrvalnähtudest

Leechtreatment

Kirjutasin kaaniravist eelmise artikli positiivsetest külgedest, kuid nii nagu iga asja puhul on sellel ravil olemas vastunäidustused.

Kõige peamisem on hemofiilia, mis on verehüübimatus. Ei tasu nüüd kohe paanikasse minna kas seda esineb või mitte. Uskuge mind, kui teil on hemofiilia, siis te teate seda, see haigus on piisavalt raske ja ei jää kindlasti märkamata.

Hemofiilia puhul on verehüübimatus mitte lihtsalt see, et haava veri ei jää hästi kinni, vaid probleem on palju tõsisem.

kaaniraviMiks ei tehta? Kaanid teevad vere vedelaks ja veri, mis ei hüübi on siis veel vähem hüübiv ning tulemus võib olla fataalne.

Teine vastunäidustus on madal hemoglobiin selle jaoks peab see olema alla 110, muul juhul: alla 120 tehakse kaaniravi ettevaatusega, see tähendab, et vähem kaane ja lühem aeg.

Aneemia puhul on kaaniravi vastunäidustatud, kuna  koos kaaniraviga tekib ka verekaotus, nii madala hemolobiiniga tekib olukord, kus see veelgi langeb ja tulemuseks on veel tugevam aneemia.

Kestev vähiravi. Sel ajal ei tehta tegelikult mitte ühtegi teraapiat ilma arsti loata. Põhjus on lihtne – vähi puhul ei tea keegi ette, milleni mingi asi võib viia ja hoitakse kinni läbiproovitud raviskeemidest.

Tugev põletik ja palavik, üldiselt sellises seisus ei jõua keegi terapeudi juurde, kuid on siiski erandeid  ka siin, igemepõletikuga saab hoopis kiiret abi.

On mainitud inimeste poolt ka erinevaid seisundeid, mis võiks olla vastunäidustuseks kuid nendest ükski ei ole kindel vastunäidustus vaid pigem individuaalne ja on proovimise asi.

Meie eelmise artikli all kaaniravist kirjutas üks lugeja, et südamestimulaator on vastunäidustus. Seda ei tasuks siiski tõsiselt võtta. Pigem on see näidustus kuna kaaniravi aitab kaasa südame normaalsele tööle ja stimulaatori ülesandeid see kuidagi mõjutada ei saa. Sel puhul oli arvatavasti tegu individuaalse talumatusega.

Tihtilugu peetakse kaaniravist tingitud ebamugavusi ka vastunäidustuseks siinkohal tahaksin öelda, et  on vähe ravisid mis oleksid mugavad ja tervise nimel peaks kannatama nautke või siis rohkem.

Mis siis on need kaaniravi ebamugavused

Alustame sellest, et kaaniravi käigus kaotab inimene hulga verd ja see veri ei jookse mitte ainult kaani kõhtu vaid teda tuleb hulgaliselt ka hiljem. Tavaliselt tuleb verd umber 10 tundi ja palju. Plaastriga ei ole kaani augu peal midagi teha. Meie salong katab kaani augud kinni haavapadjaga ja selle peale pannakse mitte tavaline plaaster vaid “kunstnahk”. See on silikoonist imeõhuke plaaster, mis on läbipaistev ja väga mugav, lisaks mugavusele sobib selle plaastri liim ka allergikutele ja kuna see plaaster vett läbi ei lase siis saab ka dušši all käia. Lisaks ei lase see läbi ka verd, mis tavalisest plaastrist kipub mingil hetkel läbi imbuma ja riideid rikkuma. Aga lõplikult kaitstud ei ole te muidugi ka siin kuna plaaster on õhuke ja kui verd on tulnud väga palju siis võib see katki minna. Seetõttu on soovitav ikka korralikult vahetada plaastrit. Vajadusel saab seda meilt kaasa osta. Tänu sellele plaastrile jääb ära igasuguste vattide ja paksude sidemete peale panek. saate rahulikult koju minna ja tunne on ka mugav.

Kui kaua siis verd tuleb?

Kui peale vaadata siis just nagu hullu poleks, verd immitseb vaikselt, kuid järjepidevalt ja lõpuks võib seda olla palju, tavaliselt palju rohkem, kui usutakse. Kõige kauem olen näinud vere tulekut kolm päeva. Paanikaks ei ole põhjust, verest tühjaks ei jookse keegi ja kaani auke traumapunkti kinni õmblema pole mõtet minna, kuid võib juhuda, et olete nõrk. Siis on soovitav ikkagi puhata.

Võib tekkida allergilist reakstsiooni, kõik kaaniaugud sügelevad vähem või rohkem. See sõltub kohast ja keha tervise seisukorrast. Sügelust võib tekkida ka ümber augu kehapinnale, sinna võib tekkida allergilisi laike, sinikaid ja turset. Kohati võib tunduda, et see koht läheb isegi mädanema. tavaliselt mädanikku ei tule, kuna kaani sülg on desinfitseeriv ja põletikke raviv, kuid inetu võib see koht olla küll. Sellistest reakstioonidest tuleks teavitada terapeuti, siis ta teab kuidas edasti toimida või millele veel tähelepanu pöörata. Oleks hea kui terapeudi kontakt on protsessi ajal käepärast, sealt saab alati kindlust ja ka tuge. Olen pidanud mitmeid kliente veenma kuuri jätkama ja hiljem on nad väga tänulikud olnud. Raskustest saab üle ikka jagades ja tuge küsides ja selleks ongi terapeut.

Üldjuhul  peab inimene, kes kaaniravis käib leidma endale kellegi, kes haavad  kinni aitab plaasterdada,

kuna palju ravipunkte asuvad ka selja taga ja sinna on oma käega raske korralikult plaastrit panna.

Kaanidel on komme tõmmata tuli tuha alt välja, see tähendab, et kui kehas on kuskil uinunud põletik või välja ravimata haigus siis nad toovad selle esile. Võib tõusta palavik, tursed kaaniravi kohtadel võivad olla suured ja kuumavad. Terapeudi seisukohalt on see kõik hea. Rohkem reaktsiooni tähendab rohkem tervenemist ja lõpuks on kliendil endal ka hea meel, et rakse tee läbitud ja tervis oluliselt parem on

Alati ei pruugi inimene kohe aru saada kui palju head kaanid kehale teinud on. kaaniravi võtab palju aega ja on oma toimelt tihtilugu hiiliv st et mõju tuleb nii tasapisi, et inimene jõuab oma uue tundega niimoodi ära harjuda, et ei saa ise aru, et muutus on juba käes. Paljud kliendid tulevad tagasi mitme kuu pärast ja ütlevad, et said alles siis aru kaani toimest kui kaani sülg kehas toimet enam ei avaldanud. Kaani sülje toime kestab 1,5-2 kuud peale hammustust veel.

Paljud seisundid muutuvad püsivalt kuid on kroonilisi haigusi mis leevenduvad kuid vajavad pidevat tegelemist. Kaanide puhul tähendab see peale korralikku ravikuuri olenevalt haigusest kas iga 1,5-2 kuu tagant uuesti korra kaanide panekut või siis nt veenilaiendite puhul käivad inimesed iga paari aasta tagant korra kuuri tegemas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga