Verikupp

See näeb välja oluliselt koledam, kui ta tegelikult on aga uskuge – verikupp on üks parimaid kogemusi mida te endale lõppude lõpuks soovida saaksite.
See on üks vanimaid tervendamis meetodeid, vanimad märgid verikupu kasutamisest on leitud 3300 aastat e.m.a. muistsest Mesopotaamiast, samuti on leitud muistsest Kreekast verekupu kuppe. Egiptuses on olnud kupupanek oluline ravi osa. Hiinas kasutati kupupanekut akupunktuuri ravi osana.
Kupusarv on ka üks vanimaid arsti instrumente.
Selle meetodi ravitoime ei seisne mitte «halva vere» eemaldamises, nagu omal ajal arvati, vaid ärrituses, mis verevarustust võib parandada ja organismi üldist reageerimislaadi oluliselt muuta. 
Inimene kaotab selle protseduuri käigus umbes sarnase koguse verd nagu siis kui annab verd doonorina. Siiski on vere kogus inimeseti erinev – mõnel ei tule peaaegu üldse verd.
Kupupanemise tulemusena nädala jooksul kogu organism puhastub, seda võib nimetada ka organismi restardiks.

Miks kuputeraapia on tõhus? See töötab paljuski keha isetervenemisvõime tõttu. Ärritades keha mingit piirkonda, hakkab organism sellele ise tähelepanu pöörama ning parandama. Seetõttu on kuputeraapia tõhus paljude erinevate seisundite ja haiguste korral.
Istekupu ja kupumassaaži toime:
· Staaside kõrvaldamine (vereringe halvenenud), paraneb lümfi- ja vereringe ning seetõttu ka kudede ainevahetus (nn apelsinikoorenahk väheneb)
· Ajutine vererõhu tõus
· Pulss normaliseerub
· Biokeemilised positiivsed muutused
· Vähenevad tursed
· Väljutatakse jääkained
· Vähenevad lihaspinged ja spasmid
· Ainevahetus paraneb kogu organismis
Verekupul on vähe vastunäidustusi kuid lastele, noortele kuni 20a ja rasedatele seda siiski ei tehta.
Samuti ei tehta verikuppu aneemia korral, kestva vähiravi ajal, palaviku ja põletikuga ka HIV on vastunäidustus.
Verekuppu ei tohi teha juhul kui inimesel on probleeme verehüübivusega või ta tarbib verevedeldajaid.