saunateraapia

Saunateraapia

Saunal on Eesti kultuuris ja pärimuses oma kindel koht. Saun on olnud läbi sajandite eestlaste pühapaik. Saunas sünniti ja surdi, ravitseti haavu, tervendati ja mõeldi elu üle järele. Saun on see koht, kus Eesti inimene lõõgastub ja tasakaalustub. Ka tänapäeval kasutab eestlane sauna jätkuvalt lõõgastumiseks ja pingetest – nii füüsilistest kui ka vaimsetest vabanemiseks.
Haiguse puhul võib saunaskäimine ka enestunnet parandada näiteks on saun väga hea hingamisteede laiendaja ja puhastaja ning selle tulemusena on võimalik saada leevendust ja ravi erinevate hingamisteede hädade korra nagu astma või bronhiit.
Ka kõrgenenud vererõhu puhul on saunatamisega kaasnev lõõgastumine hea ja teretulnud.
Teadaolevalt on saun eriti tõhus lihaste ja liigeste jäikuse korral ning tihtipeale ka erinevad valud saavad saunas leevendust.

Et veelgi tõhustada sauna mõju pakume meie mitte lihtsalt sauna, vaid saunateraapiat. Meie saunameistrid pakuvad teile tõelist elamust:
Saunateraapias käiakse teadlikult saunas. Sauna minnes on saunaline enda jaoks välja mõelnud konkreetse probleemi või mure, mida tahab endast välja saada, ning vabastada või ta soovib endale või kellegile teisele midagi head. Kogu protseduur on justkui rituaal. Kõigepealt aetakse kere kuumaks, siis tuleb väike jahutus ning taas lavale, kus saunaline heidab kõhuli lavale. Saunalist viheldakse mõnusas rahulikus tempos.
Peale vihtlemist on taas aeg end värskendada, et järgmise ringi ajal võtta vastu massaaž.
Saunas on võimalik rääkida enda lugusid, mis on end puudutanud ning laulda südamelähedasi väelaule.